KONST / Litografier / Färglitografi 12113120
nr 1211 3120
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Färglitografi, Komposition, 1950-tal. Signerad, numrerad 33/40. Motivet: 24x18 cm
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.600 kr
måndag 22 oktober 2018
kl 20:21:18
22/10 20:11:02
22 okt
Pierre Olofsson
Läs mer om Pierre Olofsson